CzechMania.cz

Novinky

3. 8. 3. ročník je za dveřmi

V tradičním termínu, druhou zářijovou neděli, se v Jihlavě uskuteční třetí ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten odstartuje v pravé poledne 11. září 2016 na Masarykově náměstí. Elektronické přihlášky je možné zasílat prostřednictvím internetových stránek závodu.

Počet startujících je předem vždy velkou neznámou, spousta lidí se totiž hlásí na poslední chvíli. V prvním ročníku jsme měli sedmset, loni už přes tisíc účastníků. Tak jsme zvědaví, jak to bude letos.

Vnímáme, že zájem o vytrvalostní běh mezi lidmi na Vysočině v posledních letech stoupá. Po celém městě je vidět lidi, kteří se na závod připravují. To nám ostatně potvrzují také provozovatelé fitcenter. Řada návštěvníků v nich už od zimy trénuje právě na Jihlavský půlmaraton. 

Do vytrvalostního závodu se kromě jednotlivců mohou přihlásit také dvou (2 x 10,548 km) a čtyřčlenné týmy (4 x 5,274 km). Přibližně polovinu startovního pole tvoří jednotlivci, druhou štafetové týmy.

Dvěma příjemnými novinkami letošního ročníku Jihlavského půlmaratonu budou certifikovaná trať a prize money pro nejrychlejší vytrvalce. Trať bude zcela shodná, jako v minulém ročníku. Nově ji však máme změřenou a certifikovanou, podle pravidel Mezinárodní asociace atletických federací IAAF. První tři muži a první tři ženy absolutního pořadí se pak mohou těšit i na finanční odměnu. Ta bude ve výši tří, dvou a jednoho tisíce korun.

V rámci doprovodného programu Jihlavského půlmaratonu v 10.30 odstartuje Rodinný závod na 1,2 kilometru, v 11.45 pak Závod koloběžek na jeden okruh Jihlavského půlmaratonu (10,548 km). Rodinného běhu se mohou zúčastnit libovolně složené týmy, ve kterých však vždy musí být zastoupen minimálně jeden dospělý a jedno dítě do 15 let. Výsledný čas týmu je stanoven podle posledního člena týmu v cíli. Závod koloběžek byl do doprovodného programu připojen až v minulém roce, ale hned si získal oblibu. Koloběžky měly ohromný úspěch.

Na své si však přijdou také ti, kteří se nechtějí přímo zapojit do sportování. Protože víme, že na náměstí přijde i celá řada diváků, běžce podpoří jejich rodina a nejbližší, bude pro ně připravena řada stánků. Chybět nebude ani skákací hrad pro děti. Kdo se už dopoledne přijde podívat na start Rodinného běhu, určitě vydrží i na start a doběh půlmaratonu. A bude se mít stále čím bavit.

Chceme i nadále rozvíjet charitativní podtext celé akce. Navážeme tak na předchozí dva ročníky Rodinného závodu, který se v prvním roce běžel pro Haničku a ve druhém pro Nikolku. Opět se budeme snažit, abychom případný přebytek v rozpočtu věnovali dětem, které jsou zdravotně postižené. Spolupracujeme při tom s nadačním fondem Šťastná hvězda.

Fakta

Jihlavský půlmaraton 2016

Závod jednotlivců, dvojic a čtveřic na 21,0975 km, který se na dvou okruzích oficiálně změřené trati, poběží v neděli 11. září 2016.

Organizátory akce jsou spolek Sliby – Chyby a Statutární město Jihlava, hlavními partnery závodu jsou společnosti AXIS a Odrášovka. Závod podporuje Kraj Vysočina.

Vítězem dosavadních dvou ročníků Jihlavského půlmaratonu je Vladimír Srb.

V rámci doprovodného programu se uskuteční Rodinný běh na 1,2 km (start 10.30) a Závod koloběžek (start 11.45) na 10,548 km.

 

22. 6. REGISTRACE SPUŠTĚNA

Registrace na půlmaraton spuštěna. Registrace na rodinný běh a závod koloběžek bude spuštěna v nejbližších dnech.

28. 5. Pozvánka na oficiální představení vozu Nový Tiguan

Rádi bychom zkontaktovali příznivce půlmaratónu z Jihlavy a blízkého okolí a pozvali je na oficiální představení vozu Nový Tiguan, které proběhne ve středu 15. 6. 2016 od 13 hodin na autosalonu Auto Vysočina formou dětského dne.

Bude připraveno mnoho zábavy nejenom pro děti, testovací jízdy a různé zajímavé soutěže o hodnotné ceny (např. zapůjčení vozu Tiguan na víkend, lístky na Vysočina FEST, zahradní gril atd.). Pro fanoušky značky Volkswagen bude exkluzivně zpřístupněno také servisní zázemí autorizovaného servisu. Od 16 hodin navíc proběhne autogramiáda s Tomášem Čachotským, staronovou posilou HC Dukla.

2. 12. Video z druhého ročníku Jihlavského půlmaratonu

28. 12. Pozvánka na ples

13. 9. Poděkování všem závodníkům

Děkujeme všem závodníkům za účast na II. ročníku Jihlavského půlmaratonu a těšíme se za rok 11. 9. 2016. Všechny výsledky najdete ZDE.

DOPRODEJ TRIČEK
Nabízíme k doprodeji funkční trička bílá za 350,– a černá bavlněná za 150,–. Možnost osobního odběru, nebo zaslání na dobírku. Objednávky můžete zasílat na e-mail: dostal@domacz.cz


ČLÁNKY
na iDNES.CZ
Závodníci na koloběžkách změřili síly při jihlavském půlmaratonu

VIDEO od i-vysocina.cz
http://i-vysocina.cz/ostatni-sporty-vysocina/video-jihlavsky-pulmaraton-opet-ovladl-srb

FOTO od uživatele pavlinecc
http://pavlinecc.rajce.idnes.cz/Jihlavsky_pulmaraton_2015/

FOTO od uživatele jsphotocz
https://www.facebook.com/jsphotocz/posts/1685214001701405

FOTO od uživatele atletikajihlava
http://atletikajihlava.rajce.idnes.cz/20150913_Jihlava/

10. 9. Přijďte se podívat na vlastní oči - Nový Transporter a Caddy

Navštivte nás v neděli 13. září na Masarykově náměstí v Jihlavě. Kromě sportovního zážitku z jihlavského půlmaratonu budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si hned dvě novinky ze stáje Volkswagen -Nový Transporter a Caddy. Jedná se o první veřejnou prezentaci těchto unikátních nových vozů! Najdete nás v prostoru startu a cíle již od 8 hodin.

Více informací o nových modelech VW naleznete na www.autovysocina.cz!

Těšíme se na vás!

Tým Auto Vysočina

Autorizovaný prodejce vozů Volkswagen

1. 9. Záznam trati 2. ročníku

Výtěžek z prodeje trička bude věnován na koupi rehabilitačního vybavení – speciálního inhalátoru pro Nikolku.

9. 7. Podaří se překonat hranici 1 000 startujících?

Po loňské premiéře, kdy nás příjemně překvapilo přes 700 startujících běžců, se uskuteční 2. ročník. Podaří se překonat hranici 1 000 startujících? O organizaci se postaráme ve spolupráci s městem Jihlavou. Hlavními partnery jsou společnosti AXIS a Ondrášovka. Závod podporuje Kraj Vysočina.

A co konkrétně účastníky 2. Jihlavského půlmaratonu čeká? Kromě klasického závodu mužů a žen na 21,0975 km – dva okruhy centrem města – se bude startovat také v kategoriích dvojic a čtveřic, které mohou být i smíšené. Každý závodník by tak absolvoval buď deseti, nebo pouze pětikilometrový úsek.

Navíc se bude soutěžit také v rodinném běhu, na trati 1200 metrů. Smyslem je to, aby děti vytáhly rodiče. Nebo rodiče vytáhli děti. Startovat může libovolná kombinace dětí a dospělých. Podmínkou je, aby v každém týmu bylo minimálně jedno dítě a jeden dospělý.

Novinkou bude závod na koloběžkách. Využijeme vytýčenou trať k 10 kilometrovému závodu pro tato dvoukolá vozítka.

Jihlavský půlmaraton bude mít opět charitativní podtext. Každý rok by měl výtěžek ze startovného pomoci některému ze zdravotně postižených dětí. Vloni se závod běžel pro Haničku. Té jsme mohli z výtěžku zakoupit rehabilitační hydromasážní vanu. Letošní ročník se poběží pro Nikolku. Výtěžek bude věnován na koupi rehabilitačního vybavení – speciálního inhalátoru.

Registrace závodníků je spuštěna přímo zde na webu.

Napsali:
http://jihlava.idnes.cz/jihlavsky-pulmaraton-0ud-/jihlava-sport.aspx?c=A140916_183323_sporty_ald
MLADÁ FRONTA DNES náhled v PDF

10. 12. Dárkový poukaz

Zakoupením dárkového poukazu získáte možnost startovat na 2. ročníku Jihlavského půlmaratonu. Pokud si napíšete na objednávkový e-mail: richard@domacz.cz získáte poukaz pro 1 osobu, kterým opravdu potěšíte /nebo naštvete/ své blízké.

Jako majitelé poukazu se musíte po spuštění registrace závodu elektronicky přihlásit a nebo se dostavit před závodem na prezenci. Cena poukazu je shodná s cenou nejlevnějšího startovného podle propozic + 20 Kč + poštovné.

Těšíme se na Vás na startu 2. ročníku závodu Jihlavský půlmaraton.

PŘIHLÁŠKY PRO ROK 2015 JSOU SPUŠTĚNY! Více zde

Pořadatelský tým

18. 9. Medaile a diplomy

Medaile pro všechny, na které se nedostalo při závodě, jsou k vyzvednutí v kanceláři ČMSS, Komenského 30 v Jihlavě.

Kdo by měl zájem o pamětní diplom ze závodu, ke stažení zde.

15. 9. První ročník otevřel cestu k pokračování

Počet startujících překonal prvotní odhad pořadatelů více než dvojnásobně. Doobjednat jsme museli snad vše. Startovní čísla, medaile, občerstvení… Jsme však za takový zájem velmi rádi.

Na start se postavilo napříč všemi kategoriemi v běhu na 21,097 km a před tím v Rodinném běhu na 1 200 metrů celkem 713 běžců.  Přestože ráno spadlo pár kapek deště, později už závodu přálo takřka ideální běžecké počasí. Vítězem závodu se stal domácí závodník Vladimír Srb. Mezi ženami zvítězila Tereza Chlupová. Blahopřejeme vítězům a přidáváme gratulaci všem, kteří proběhli cílem a odvedli tak skvělý sportovní výkon. Všechny výsledky najdete ZDE.

Účastnické medaile pro všechny, na které se nedostalo, objednáme a budou k vyzvednutí u pořadatelů. Termín a místo pro převzetí upřesníme na webu a facebooku do několika dnů.

Pro řadu běžců byl jihlavský závod premiérou. Pro nás pořadatele také. Letošní závod jsme věnovali Haničce a moc nás těší, že se podařilo naplnit cíl a získat prostředky na koupi rehabilitační hydromasážní vany pro tuto malou dívku. Dovolte proto, prosím, abychom poděkovali závodníkům za účast, partnerům a sponzorům za velkorysost a všem dobrovolným pořadatelům za ochotu pomoct. Děkujeme!

Dovolujeme si Vás pozvat již nyní k účasti ve 2. ročníku Jihlavského půlmaratonu. Věříme, že se v hojném počtu opět setkáme při startu dne 13. září 2015.

S přáním všeho dobrého,
pořadatelský tým SLIBY-CHYBY, o.s.

14. 9. Výsledky

Výsledky JIHLAVSKÉHO PULMARATONU k nahlédnutí ZDE

13. 9. Hrrr, na ně! :-)

Zájem závodníků o přihlášky do Jihlavského půlmaratonu i Rodinného běhu podané na místě páteční prezence překonal i nejsmělejší očekávání pořadatelů. Jihlavou poběží přes 750 běžců! Máme z toho velkou radost.

Evidujeme již 605 závodníků přihlášených do půlmaratonu a 155 závodníků v Rodinném běhu. Dalších několik desítek nových přihlášek očekáváme i v neděli těsně před startem. Dovolujeme si vás proto požádat o spolupráci a alespoň malou dávku tolerance, abychom mohlo vyjít vstříc všem zájemcům. Prezenci na náměstí spustíme v neděli již v 7 hodin. Pokud můžete, přijďte co nejdřív. Především vy, kteří se budete přihlašovat až na místě. Vypsání nové přihlášky trvá déle. Pro závodníky, kteří se již přihlásili prostřednictvím internetových stránek, bude připravena samostatná prezence. Tam to půjde rychleji. Ale i zde ještě očekáváme cca 300 běžců, kteří si přijdou vyzvednout svůj startovní balíček.

Nově přihlášení závodníci se nás často ptají, zda ještě mohou získat tričko. Uzávěrka objednávek byla, tak je uvedeno v propozicích, 1. září. Proto tričko získají ti, kteří se přihlásili a také zaplatili startovné do uvedeného data.

Napínavá situace je s medailemi. Když jsme je před necelýma dvěma týdny objednávali, bylo přihlášených celkem do obou běhů cca 450 běžců. Přesto jsme jich objednali o 200 víc, tj. 650. Ale i tak jich minimálně stovka bude chybět. Co s tím? Víme, že účastnická medaile je cenná trofej. Rozhodli jsme se takto: dáme přednost především dětem a pak také běžcům na dlouhé trati. Medaili získá v Rodinném běhu každé dítě, které proběhne cílem. To bude cca 100 dětí. Věřím, že vy, jejich rodiče, na které se tentokrát medaile nedostane, to pochopíte. Zbylých cca 550 medailí rozdáme běžcům v cíli půlmaratonu. Je tu nový alespoň malý důvod o něco víc napnout síly i být v cíli co nejdřív.

Děkujeme vám všem za projevení dobré vůle a těšíme se na vás při startu závodu!

Pořadatelský tým SLIBY-CHYBY, o. s.

8. 9. 3, 2, 1 ... START!

Přinášíme Vám souhrn informací, které by se Vám mohly před startem závodu hodit. Kde co najdete, kde zaparkujete auto, instrukce k průběhu závodu, jaké bude občerstvení atp.

Příjezd a parkování: na Masarykovo náměstí přijeďte nejlépe z ulice Hradební. Obě dolní parkoviště budou vyhrazena pro účastníky závodu. K vjezdu si připravte potvrzení o platbě startovného nebo přihlášku. Vzhledem k počtu přihlášených závodníků je možné, že parkoviště na náměstí nebudou stačit. V tom případě použijte prosím některé z blízkých parkovacích ploch. Na horní část Masarykova náměstí raději vůbec nejezděte, bude určitě beznadějně obsazené. Použít můžete například parkoviště v Křížové ulici.

Prezence a přihlášky na místě: startovní balíček si přijďte vyzvednout nejlépe už v pátek 12. září na Den Kraje Vysočina na Masarykovo náměstí. Zde budeme mít svůj stánek od 10 do 18h. Na stejném místě budeme i v neděli 14. září od 8 do 10h. Rodinný běh bude mít v neděli prezenci jen do 9h! Pro přihlášky podané na místě platí stejné doporučení. Přijďte se přihlásit raději už v pátek.

Rodinný běh: řazení na start bude zahájeno v 9h. Start bude v 9.30h. Rodinné týmy běží spolu. Dospělý ani dítě nemohou běžet samostatně. Cílový čas týmu se počítá dle času posledního člena v cíli. Měření bude probíhat prostřednictvím čipů ve startovních číslech. Úplně malé děti se mohou závodu zúčastnit v nosítkách, např. na zádech nebo také v kočárku. Zde doporučujeme pouze rychlou chůzi. Díky za ohleduplnost a dodržení bezpečnosti J Trať i cílový prostor Rodinného závodu budou uzavřeny v 10h. Prosíme o dodržení času, abychom mohli vše připravit pro start půlmaratonu.

Šatny, úschovna věcí, sprchy, WC: vše najdete v tělocvičně v Hluboké ulici, vchod za kostelem Sv. Ignáce. Na náměstí budou i mobilní WC.

Kinesiotaping (tejpování): na místě bude možné využít služeb kinesiotapingu p. Jaroslava Suchana a p. Karla Bořila. Jejich stánek bude umístěn v blízkosti startu.

Půlmaraton: řazení na start začne v 10.15h. Instrukce ke startu a závodu budou v 10.45h. Start bude v 11h. Měření bude probíhat prostřednictvím čipů ve startovních číslech. Čas závodu bude měřen od startovního výstřelu. Individuální čas závodníků bude měřen každému běžci od průběhu startovním kobercem. Mezičas bude v přesné polovině okruhu. Běžce povede vozidlo s pořadateli. Mobilní tabulka s časem bude umístěna na vozidle před čelem závodního pole. Trať závodu bude uzavřena přesně ve 14.30h. Po tomto času prosíme o opuštění trati! Vyhlášení vítězů proběhne ve 14h.

Štafety: řazení na start začne v 10.15h do druhé řady za jednotlivce. Start štafet bude v 11.15h. Do závodu mohou nastoupit členové štafet dle libovolného pořadí. Nezáleží na startovním čísle, např. 4011, 4012 …, ani na pořadí v přihlášce. Předání štafety musí být provedeno fyzickým kontaktem – „plácnutím“. Předávací prostor bude vyčleněn krátkým vybočením z trati v polovině okruhu za mezičasem a v prostoru cíle. Dvojice a čtveřice do 3. úseku budou předávat po dokončení prvního kola za cílem. Čtveřice navíc bude předávat do 2. a 4. úseku po průběhu mezičasem u Sportovní haly SK na Okružní ulici. Předávající člen proběhne měřícím kobercem a za ním předá štafetu. Přejímající člen nesmí projít tímto měřícím kobercem před převzetím štafety! Cílový čas předávajícího člena bude startovním časem přejímajícího člena. V 10.30h bude z Masarykova náměstí vypraven speciální autobus pro členy štafet, kteří budou přejímat štafetu u Sportovní haly SK.

Občerstvení: budou připraveny 2 občerstvovací stanice. První v cíli, resp. při průběhu do 2. kola a druhá v polovině okruhu za mezičasem u Sportovní haly SK. Sortiment: Ondrášovka, voda, ionťák, banány, pomeranče, sůl. Pro diváky i závodníky bude na náměstí k zakoupení točená Kofola, pivo Ježek, nealko pivo Lobkowicz, káva, grilované kotlety, klobásy a langoše.

Pořadatelé: budou viditelně označení výstražnou vestou. Respektujte prosím jejich pokyny.

Dopravní značení: přesný popis najdete v samostatném článku a na mapě dopravního značení. Přestože jsou komunikace na trase závodu výrazně regulovány, mějte na vědomí, že závod se běží za dopravního provozu a závodníci jsou povinni řídit se pravidly pohybu po dopravních komunikacích.

Přejeme vám, abyste si premiéru Jihlavského půlmaratonu užili co nejlépe. Přejeme vám také dosažení výborných sportovních výkonů, nebo aspoň dobrý pocit z pohybu na zdravém vzduchu. Pro účastníky Rodinného běhu i půlmaratonu je připraveno 650 medailí. Pro vítěze je připravena speciální sada 100 medailí pro slavnostní ceremoniál. Věříme, že si to všichni společně užijeme a získáme mnoho nových krásných zážitků!

Těšíme se na vás!

Pořadatelský tým SLIBY-CHYBY, o. s.

 

MAPA DOPRAVNÍHO OMEZENÍ BĚHEM ZÁVODU

Jihlavský půlmaraton - dopravní omezení
V průběhu konání Jihlavského půlmaratonu dojde ve městě Jihlava k dopravnímu omezení. Dopravní omezení bude spočívat v úplných a částečných uzavírkách a vyblokováním parkovacích ploch dle níže uvedeného soupisu:

úplné uzavírky ulic:

 • Masarykovo náměstí od ul. Benešova po ul. Matky Boží
 •  Matky Boží
 •  Věžní
 • Husova
 • cyklostezka mezi ul. Husova a Jana Masaryka
 • Jana Masaryka
 • Vrchlického od ul. Dvořákova po ul. Mahlerova
 • Mahlerova od ul. Vrchlického po ul. Žižkova
 • Wolkerova
 • Telečská od ul. Wolkerova po ul. U Dvora
 • U Dvora
 • U Koželuhů
 • Tovární
 • U Dlouhé stěny od ul. Hany Kvapilové
 • Dlouhá Stezka
 • Na Valech - část
 • Brněnský most - starý
 • Křižíkova od ul. Brněnská
 • cyklostezka Březinovy Sady podél řeky u ZOO
 • Letní kino - část
 • Pod Jánským kopečkem
 • cyklostezka podél řeky za Kauflandem až po parkoviště Vodní ráj
 • příjezdová komunikace k Baumaxu od ul. Romana Havelky
 • účelová komunikace od ul. Jiráskova směr Městské nádraží
 • Třída Legionářů od Městského nádraží po ul. Fritzova
 • Palackého od ul. Jana Masaryka po ul. Benešova
 • Benešova od ul. Palackého směr Masarykovo náměstí

slepé ulice:

 • Tyršova od ul. Tolstého
 • Vrchlického od ul. 17. listopadu po ul. Mahlerova
 • Malátova
 • Telečská od ul. Ke Skalce po ul. Wolkerova
 • U Větrníku
 • Fibichova
 • U Dlouhé stěny od ul. Znojemská po ul. Hany Kvapilové
 • Polní
 • Brněnská od Masarykova náměstí
 • U Městského nádraží - část kolem parku Legionářů

jednosměrné ulice:

 • Třída Legionářů od ul. Tolstého po ul. Fritzova

vyblokované úseky:

 • Masarykovo náměstí  (horní)- parkoviště od ul. Benešova po ul. Matky Boží
 • Masarykovo náměstí  (dolní)- parkoviště před hotelem Zlatá Hvězda a před ČSOB
 • Jana Masaryka
 • Wolkerova
 • Telečská od ul. Wolkerova po ul. Svatopluka Čecha
 • U Dvora
 • U Koželuhů
 • Dlouhá stezka - levá strana
 • Kosovská od ul. Na Valech
 • účelová komunikace od ul. Jiráskova směr Městské nádraží
 • Třída Legionářů od ul. Fritzova po ul. Tolstého - pravá strana
 • Třída Legionářů od ul. Palackého po ul. Tolstého - levá strana
 • Palackého od ul. Jana Masaryka po ul. Benešova - pravá strana

Partneři závodu

GEO: ,